MENU

Den dětí

Poznávej planetu Zemi

Prožijte letošní Den dětí netradičně – vyrazte do přírody a poznejte planetu Zemi!

Navzdory omezením, která zkomplikovala běžný způsob života nejednomu z nás, můžete se svými dětmi oslavit jejich den plnohodnotně – a to navíc kdekoliv a kdykoliv.

O co jde?
Připravili jsme si pro vás spoustu zábavných aktivit, které pobaví a poučí nejen větší i menší děti, ale i jejich rodiče. Stačí vyrazit na Den dětí, nebo třeba o víkendu, do přírody a na cestu si stáhnout nebo vytisknout sešit plný inspirace pro zábavné a naučné úkoly a hry, který je k dispozici na těchto stránkách.

  

Jaké jsou úkoly?
Abyste se mohli těšit už teď, prozradíme, že úkoly a hry jsou seřazené do čtyř kategorií. V sekci „Poznávej“ budou děti hledat odpovědi na otázky, jako proč je moře modré nebo jak v praxi dokážeme, že je Země kulatá. V sekcích „Pozoruj“ a „Vyzkoušej si“ najdete tipy, jak si vytvořit vlastní duhu nebo třeba model Sluneční soustavy. V oddělení „Zábava a akce“ vás čekají kreativní úkoly, díky kterým budete stavět domeček pro zvířátka nebo i ochraňovat to nejcennější, co máme – přírodu kolem nás.

Zde si můžete stáhnout pracovní sešit
Velikost souboru je 19 MB. V případě tisku zvolte tisk jako brožuru.
Správné odpovědi budou brzy zveřejněny.

Stáhnout předlohy planet + návod k úkolu C 16) Planetární stezka

A to není vše! Plněním úkolů se můžete zároveň zapojit do soutěže, která poběží v průběhu celého června.

Jak na to?
Pravidla soutěže jsou jednoduchá:

  • Vyfoťte se nebo natočte video, jak plníte úkoly a hry.
  • Fotografii nebo video nám do konce června pošlete na e-mailovou adresu soutez@planetum.cz. Do předmětu uveďte „Den dětí“.
  • Po skončení soutěže vylosujeme 50 z vás, které odměníme rodinnou vstupenkou do planetária a na hvězdárny.