Tiskové zprávy

Částečné zatmění Měsíce 16. 7. 2019

V úterý 16. července se ve večerních hodinách můžeme těšit na další z řady překrásných nebeských divadel, kdy Měsíc vstoupí do zemského stínu - nastane částečné zatmění Měsíce.

Tisková zpráva: 9. července 2019

50 let od nejúžasnější události v dějinách lidstva.

Planetum, jako největší platforma svého druhu v ČR, připravilo u příležitosti 50. výročí přistání člověka na Měsíci světově unikátní výstavu. Štefánikova hvězdárna se tak stane jediným místem na světě, kde se můžete přímo dotknout měsíční horniny a v Planetárium Praha jako v jediném místě na světě uvidíte přistávací modul Apolla 11 i zevnitř!

Tisková zpráva: 31. května 2019

Vydejte se s vesmírnými sondami Voyager na putování za nekonečnem.

Od roku 1977 dvě kosmické sondy Voyager pracují, vysílají vědecká data a míří ke hvězdám. Chcete-li se o cestě věčných poutníků dozvědět více, vydejte se do pražského planetária na nový film Voyager - příběh věčného poutníka. Premiéra se koná 17. května.

Tisková zpráva: 2. dubna 2019

Výstava Milan Rastislav Štefánik.

Od čtvrtka 4. dubna probíhá na Štefánikově hvězdárně výstava mapující život výjimečné osobnosti generála PhDr. Milana Rastislava Štefánika, všestranného vědce, astronoma, vojáka, diplomata, politika a spoluzakladatele československého státu, od jehož tragické smrti letos 4. května uplyne přesně 100 let. Výstavu můžete shlédnout do konce května.

Tisková zpráva: 27. března 2019

Den hvězdáren a planetárií slavíme premiérou nové animované pohádky.

Odpoledne nadcházejícího Dne hvězdáren a planetárií, jehož první ročník připadl na pátek 15. března, bude na Štefánikově hvězdárně patřit hlavně dětem, pro které je v rámci mimořádně prodloužené otevírací doby připravena premiéra původní animované pohádky "O kouzelné pastelce - Ťulda a hvězdy", kterou namluvil Viktor Preiss.

Tisková zpráva: 7. března 2019

Merkur na obzoru!

V těchto dnech máme jedinečnou šanci spatřit během jedné noci všech pět planet, jež byly známy již starověkým národům. Obvykle snadno pozorovatelné planety - Venuši, Mars, Jupiter a Saturn - doplňuje Merkur, nepolapitelný posel bohů.

Tisková zpráva: 28. února 2019

Zatmění Měsíce 21. 1. 2019

V pondělí 21. ledna časně ráno se nad našimi hlavami odehraje další z nebeských divadel, kdy Měsíc vstoupí do zemského stínu - nastane úplné zatmění Měsíce.

Tisková zpráva: 15. ledna 2019

Premiéra nového filmu Horizon - za hranicí vesmíru.

Nejlepší film pro planetária od ledna v Planetáriu Praha.

Tisková zpráva: 10. ledna 2019

Jubilejní návštěvník Štefánikovy hvězdárny dostane astronomický dalekohled.

Štefánikova hvězdárna se již nyní před koncem roku raduje z rekordní sezóny a poprvé za dobu své existence útočí na překonání magické hranice padesátitisícové návštěvnosti! Padesátitisícého návštěvníka bude Štefánikova hvězdárna netrpělivě vyhlížet. Pro šťastného jubilanta je připravena prohlídka se speciální odměnou v podobě dárkového poukazu na návštěvu sesterské instituce platformy Planetum – Planetária Praha, a zejména pak skutečného astronomického dalekohledu!

Tisková zpráva: 17. prosince 2018

Premiéra nového pořadu Má vlast

Planetárium Praha uvádí u příležitosti oslav 100. výročí vzniku ČSR a v souvislosti se vznikem platformy Planetum, zastřešující tři pražské astronomické instituce, jedinečný program Má vlast. Jedná se o symfonickou hudbu Bedřicha Smetany v podání České filharmonie pod vedením Václava Neumanna, doprovázenou unikátní celooblohovou projekcí výjimečných scenérií natočených speciální technikou v české krajině.

Tisková zpráva: 7. listopadu 2018

Dotkněte se vesmíru s nohama na zemi!

Poznat lépe vesmír můžete ve filmech, které nově planetárium nabízí, dalekohledy na hvězdárnách na Petříně a v Ďáblicích můžete vesmír pozorovat přímo.

Tisková zpráva: 1. listopadu 2018

Jsme Planetum!

Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha – tři subjekty, které se nově stávají součástí jediné platformy jménem Planetum.

Tisková zpráva: 1. listopadu 2018