MENU

Výstava ve Stromovce

Cestou do Planetária Praha si ve Stromovce můžete prohlédnout dočasné venkovní výstavy připravované při zvláštních příležitostech.

Vždy zde naleznete šest velkoformátových výstavních panelů věnujících se nějaké zajímavé astronomické události či výročí z historie kosmonautiky.

Obsah výstav je určen široké veřejnosti.

Aktuální výstava

Od diáku po diodu

V říjnu tohoto roku uplyne přesně sto let, co lidé poprvé spatřili umělou projekci hvězdné oblohy. Za tu dobu se planetária vyvinula v podstatě „od diáku po diodu“. Světem planetárií od historie až po blízkou budoucnost vás provede naše speciální výstava.Uskutečněné výstavy

Výpravy do vesmíru (2021)

Výstava mapuje první kroky lidstva ve vesmíru a jeho touhu po poznání. Jací zvířecí astronauti letěli nechtěně mimo domovskou planetu a jak vypadal let prvního člověka? Co se děje ve vesmíru s lidským tělem a co se změnilo za posledních 60 let?

Země, vzduch a voda (2020)

Výstava se z různých úhlů pohledu a v různých souvislostech věnuje životnímu prostředí, jeho ochraně i znečišťování.

Bohužel nejen na souši, ale také v oceánech, a dokonce na oběžné dráze kolem Země najdeme spoustu odpadu. A přitom se život, který odpad produkuje, nachází pouze v tenké oblasti na povrchu Země.


50 let na Měsíci (2019)

Výstava věnovaná výročí přistání člověka na Měsíci.

Tehdy, před 50 lety, začala krátká, jen tři roky trvající éra, kdy se člověk dokázal vydat tak daleko od Země. Polovina lidí, kteří dnes žijí na této planetě, se narodila v době, kdy se již na Měsíc nelétalo. Není to přinejmenším zarážející?