MENU

Hvězdářská ročenka 2023

Darujte kousek vesmíru – Hvězdářskou ročenku

Tradiční a nepostradatelná pomůcka vhodná pro každého astronoma. V ročence naleznete časy východů a západů Slunce a Měsíce pro každý den v roce, přehled fází Měsíce, viditelnosti planet Sluneční soustavy, přehled zajímavých astronomických úkazů během celého roku a mnoho dalších astronomických dat vhodných pro pozorování.

Aktuální 99. ročník vydala Hvězdárna a planetárium hl. m. Praha v koedici s AV ČR.

Novinka pro rok 2023: možnost zakoupení samostatné elektronické verze

Hvězdářská ročenka tištěná část

V tištěné podobě (formát A5) naleznete časy východů a západů Slunce a Měsíce pro každý den v roce, přehled fází Měsíce, viditelnosti planet Sluneční soustavy, přehled zajímavých astronomických úkazů během celého roku a mnoho dalších astronomických dat vhodných pro pozorování.

Hvězdářská ročenka elektronická část

Elektronická část (rocenka.observatory.cz), ke které získá každý přístup zakoupením tištěné publikace nebo elektronické verze obsahuje data z tištěné verze ročenky doplněné o možnost interaktivního zobrazení grafů a tabulek.

Elektronická verze dále obsahuje rozšířenou sadu dat, například efemeridy Slunce, Měsíce a planet pro každý den. Najdete v ní i celé nové kapitoly a datové sady, ke kterým je v knize pouze stručný úvod.

Elektronická verze se dá komplet stáhnout pro off-line použití a její součástí je i elektronická kopie knihy (e-book).

Placený přístup je vždy pouze k aktuálnímu ročníku, předchozí jsou přístupné zdarma na adrese: http://rocenka.observatory.cz

Hvězdářská ročenka v e-shopu