MENU

Příměstský tábor

Hvězdné prázdniny 2020

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy pořádá v době letních prázdnin dva příměstské astronomické tábory pro děti od 7 do 12 let. První se bude konat v Planetáriu Praha od 13. do 17. 7. 2020, druhý proběhne na Štefánikově hvězdárně od 3. do 7. 8. 2020. Děti se na obou táborech seznámí s vesmírem, vyrobí si vlastní sluneční hodiny, otočnou mapu, raketu z PET láhve a mnohé další. Navštíví Štefánikovu hvězdárnu na Petříně (nebo planetárium) a prozkoumají Stromovku i Petřínské sady. Samozřejmě zhlédnou i některé astronomické pořady v planetáriu či na hvězdárně.

V pestré nabídce příměstských táborů najdeme jak tábory klasického formátu (hry v přírodě), tak výukové tábory, zaměřené především na výuku cizích jazyků či počítače. Planetárium Praha a Štefánikova hvězdárna svou polohou a zaměřením nabízí možnost atraktivní kombinace obou těchto variant – pohybu i poznání.

Termín a cena
Tábor se koná v Planetáriu Praha od 13. do 17. 7. 2020 a na Štefánikově hvězdárně od 3. do 7. 8. 2020. Cena za celý tábor (5 dní) je 3 400 Kč včetně DPH. V ceně je zahrnut veškerý program (pomůcky, materiál,…), stravování (dopolední a odpolední svačina a oběd) a pitný režim, pojištění, vstupné na výletech a odměny.

Pořadatel
Pořadatelem tábora je Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy, středisko Planetárium Praha a Štefánikova hvězdárna. Pracovníci organizace mají rozsáhlé zkušenosti s prací s mládeží, v rámci své pracovní činnosti zajišťují kurzy a kroužky pro všechny věkové kategorie od 1. třídy ZŠ po středoškolské studenty. Pracovníci mají rovněž zkušenosti s pořádáním klasických táborů, které hvězdárna pořádá pro frekventanty kroužku pro 2. stupeň ZŠ.

Kontakt, informace
Planetárium Praha, Královská obora 233, 170 21 Praha 7
Telefon: 220 999 001, mail: soumarova(zavináč)planetum.cz
Odpovědné osoby: Mgr. Lenka Soumarová, Ing. Rudolf Mentzl, Jindřiška Majorová

Program
Program obou táborů je shodný a je zaměřen na astronomii a příbuzné obory. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí. „Výukové“ části jsou zpravidla zasazeny do příběhu, na základě kterého potom děti plní různé soutěžní úkoly a hrají hry. Klademe důraz na vlastní práci dětí, snažíme se vyhnout pasivní výuce – jsou přece prázdniny.

Stravování
Děti dostávají dopolední a odpolední svačinu, na oběd chodíme do nedaleké restaurace. Dětem se speciálními stravovacími požadavky (alergie, diety) je možno donesenou stravu uschovat v ledničce a ohřát v mikrovlnné troubě.

Přihlášky
Pokud vás nabídka příměstského tábora zaujala, vyplňte prosím přihlášku na odkazu níže, kterou prosím elektronicky vyplňte a vytiskněte nebo vytiskněte a ručně vyplňte, podepište, oskenujte/kvalitně vyfoťte a odešlete na adresu soumarova(zavináč)planetum.cz.

Přihláška planetárium     Přihláška hvězdárna

Schéma denního programu
Příchod dětí: 7:30 – 9:00
Příchod dětí je možný pouze v této době. Děti v tomto časovém rozmezí připravují pomůcky na denní program. Program do 9:00 probíhá v budově planetária nebo Štefánikovy hvězdárny.

Dopolední blok: 9:00 – 12:00
V případě hezkého počasí může dopolední program probíhat venku. V případě, kdy lze předpokládat velmi vysoké odpolední teploty či bouřky, se do dopoledního bloku přesouvá výlet z odpoledního bloku, aby byly děti odpoledne v relativním chladu či suchu v budově. V 10:00 je vydávána svačina.

Oběd: 12:00 – 13:00
Na oběd budeme docházet do nedaleké restaurace.

Odpolední blok: 13:00 – 16:00
Odpolední blok začíná odpoledním klidem – projekce pořadu v sále (do cca 13:30), následuje odpolední program. V případě hezkého počasí je část programu formou výletu. V případě nevhodného počasí (déšť, bouřka, extrémní teploty,…) bude probíhat program v budově. Součástí dopoledního či odpoledního bloku bude také výroba jednoduchých pomůcek a hraček nebo předvádění zajímavých experimentů a vysvětlení jejich podstaty. V 16:00 je vydávána odpolední svačina.

Odchod dětí: 16:00 – 17:30
Po svačině následují hry na zahradě či v klubovně, dítě je možné si vyzvednout nejdříve v 16:00 a nejpozději v 17:30.

Další informace
Minimální počet dětí pro konání tábora je 10.

Zásady zpracování osobních údajů naleznete ZDE.