MENU

Robot Koch: Sphere

Planetárium Praha
12. dubna 2023 od 21:00

Audiovizuální projekce

Festival Spectaculare 2023

Robot Koch spolu s grafikem Mickaelem Le Goffem zvou ve Sphere diváky na dechberoucí cestu blízkým i vzdáleným vesmírem, při níž sledujeme zblízka povrchy planet i výbuchy hvězd, vše doplňuje Kochovou pohlcující hudební představení.

Skladatel Robert Koch známý v hudebním světě jako Robot Koch je původem německý hudebník momentálně usazený v Los Angeles. Na scéně se pohybuje už od počátku tisíciletí. Nejprve se proslavil jako člen weird-popové skupiny Jahcoozi, sólo vydával na značkách Monkeytown Records, nebo Bpitch Control a remixoval Maxe Richtera nebo Norah Jones. Festival Spectaculare přiveze v březnu Kochův projekt Sphere, který je unikátním audiovizuálním zážitkem vytvořeným speciálně pro projekční plátna planetárií.

Sphere je pohlcující show, jejíž nedílnou součástí je i Kochova hudba – drony, kyselinové syntezátorové plochy i elektronický tep tady mají za úkol vytvářet trochu tísnivou a zároveň osvobozující atmosféru volného kosmu.

Sphere vyšlo v roce 2018 na Kochově vlastním labelu Trees and Cyborgs. Na rozdíl od předchozích desek tentokrát Koch nespolupracoval s žádnými vokalisty, ve dvou skladbách je nicméně slyšet jeho vlastní hlas. Audiovizuální projekt vznikal původně pro Zeiss Planetarium v Berlíně, odtud pak cestoval po celém světě a teď konečně dorazí v rámci festivalu Spectaculare i do Prahy.

Vydejte se se Sphere na průzkum vesmíru, který je nám možná blíž, než si sami myslíme. Nakonec objevování kosmických dálav se nakonec i může proměnit v cestu za poznáním našeho vnitřního já.

Široká veřejnost

12. dubna 2023 od 21:00

DIGITÁLNÍ PLANETÁRIUM

Planetárium Praha

Vstupenky na akci

VYPRODÁNO