Štefánikova hvězdárna

Objevujte noční oblohu, pozorujte a sněte.
Strahovská 205
Praha 1, 118 00
Do odvolání zavřeno

Otevírací hodiny

Do odvolání ZAVŘENO

Standardní program školní exkurze:

  • Návštěva hvězdárny se může stát atraktivním doplňkem výuky na všech typech škol od mateřských po vysoké.
  • Návštěva školní skupiny je možná po předchozí telefonické rezervaci (257 320 540).  Školní programy nabízíme především ve všední dny mimo otevírací dobu, po dohodě je ale možno i jinak.
  • Nabízíme i projekce pořadu dle vlastního výběru. V naší nabídce jsou pořady pro všechny věkové kategorie od předškoláků po dospělé.
  • Pořady trvají typicky 30 min.
  • Nabídka pořadů pro školní rok 2019/2020 ke stažení ZDE

Provádění školních výprav zakládáme na exkluzivitě a individuálním přístupu. Jak objednaný termín, tak služby lektora jsou vyhrazeny pouze pro Vás - nedochází ke slučování s jinými skupinami. Prohlídku lze na přání přizpůsobit časovým možnostem. Diskusi lze po dohodě vést na dané téma (např. v souvislosti s učivem).

Povídej si s astronomem!

Po skončení pořadu nabízíme diskusi s astronomem nad dotazy žáků (a samozřejmě i učitelů). Naši lektoři mají rozsáhlé zkušenosti a dokáží přizpůsobit svůj výklad věku a znalostem třídy. Délka diskuse je individuální a řídí se především zájmem ze strany publika.

Co pozorujeme?

Návštěva kopulí je spojená s pozorování oblohy dalekohledem. Pozoruje se především Slunce (exkurze probíhají typicky ve dne). Při nepříznivém počasí je možná návštěva kopulí s demonstrací práce s přístroji (demonstrace zvětšení, manipulace s dalekohledem atd.).

Astrobus

Astrobus o dvoučlenné až tříčlené posádce přijede za vámi! Pozorujeme Slunce a noční oblohu spolu s výkladem o sluneční soustavě a vesmíru v kombinaci s krátkými filmy. Zabavíme Vás od pozdního odpoledne až do noci. Školy v přírodě navštěvujeme s Astrobusem během školního roku. Škola si sama určuje datum příjezdu Astrobusu. Přednáška je přizpůsobena věku dětí a je možné ji po předchozí domluvě zaměřit na určité téma.  

Objednávky:

Na telefonních číslech:
257 320 540
V pracovních dnech:
od 9.00 do 20.00 .
Informace obdržíte u odborných pracovníků hvězdárny na telefonním čísle 257 320 540 nebo na emailu hvezdarna@planetum.cz.

Vstupné pro školy

Školní hromadné návštěvy

Základní vstupné (představení + výstava)
45 Kč

Pedagogický doprovod

Pedagogický doprovod má nárok na 1 volnou místenku:
na každých 10 žáků MŠ, 1. stupeň ZŠ a třídy se žáky vyžadujícími zvláštní péči
na každých 20 žáků 2. stupeň ZŠ, SŠ a ostatní
Vstupné pro doprovod nad uvedený limit žáků
65 Kč

Minimální cena za představení

použije se v případě, že počet žáků ve skupině je menší než 15
675 Kč