Vesmírná zábava a vzdělání

Chvilka s noční oblohou

Pokud by vás zajímalo, co se děje v těchto dnech v noci na obloze, mrkněte na náš YouTube, kde jsme pro vás pro tyto účely vytvořili novou sekci s názvem „Chvilka s noční oblohou“. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí o objektech, které jsou aktuálně pozorovatelné. Videa jsou zároveň doplněna živým vstupem z terénu.

28. 3. Zatímco na večerní obloze je v tuto dobu jasně pozorovatelná Venuše, brzy ráno velmi nízko nad obzorem pak můžeme vidět hned tři planety blízko sebe. A které? Pojďte se podívat s námi…

24. 3. Na večerní obloze v těchto dnech dominuje jasně zářící planeta Venuše. Pojďme se společně o tomto objektu dozvědět něco více…

Chvilka s noční oblohou


Jak se dělá kometa + Cesta za kometou – pohádka s pokusy

Jak se dělá kometa? Copak kometu jde vyrobit? Ano! Na to jak a z čeho zjistíte v našem zbrusu novém videu. Kromě toho na vás čeká spousta zábavných pokusů a na závěr krásná pohádka!


On-line přednášky

I když vám současná situace nedovoluje účastnit se přednášek, na našem YouTube kanálu v sekci „přednášky“ jich můžete několik zhlédnout.

Přednášky na YouTube


Pracovní listy

Pro procvičení znalostí nejen o vesmíru si můžete stáhnout naše pracovní listy. Vážou se sice k jednotlivým pořadům, avšak informace v nich nikoliv, a proto vám skutečnost, že jste pořad u nás (zatím) neviděli, nebrání v tom si tento „testík“ také udělat.

Pracovní listy pro mateřské školy

Pracovní listy pro první stupeň základní školy

Pracovní listy pro druhý stupeň základní školy

Pracovní listy pro střední školy