Astrobus pro školy v přírodě

Štefánikova hvězdárna

Příjedeme k Vám do školy

Hvězdárna na objednávku nabízí program Astrobusu pro školy v přírodě či jiné školní akce. Služba zahrnuje výjezd dvoučlenné posádky spolu s mobilními dalekohledy a projekční technikou do místa konání. Vzorový výjezd Astrobusu zahrnuje pozorování Slunce, přednášky na téma Sluneční soustava a hvězdný vesmír v kombinaci s krátkými filmy, pozorování noční oblohy a doplňkový prodej astronomických publikací. Program typicky probíhá od pozdního odpoledne do pozdní noci.  Časový rozsah i obsah je samozřejmě možné individuálně upravovat dle přání objednatele. Ze zkušeností vyplývá, že není možné zajistit dostatečnou kvalitu programu pro kolektivy větší než 100 dětí. V takovém případě nabízíme vícedenní výjezdy.

Školy v přírodě navštěvujeme s Astrobusem během školního roku. Škola si sama určuje datum příjezdu Astrobusu. Přednáška je přizpůsobena věku dětí a je možné ji po předchozí domluvě zaměřit na určité téma.

Cena akce se odvíjí od počtu žáků a vzdálenosti od Prahy. Nejnižší cena (pro místo pobytu do 80 km a méně než 50 dětí) je 3.600,- Kč.

Objednávky se provádějí telefonicky na čísle 257 320 540 u paní Majorové.