MENU

Astrobus pro školy v přírodě

Štefánikova hvězdárna

Přijedeme k vám do školy

Hvězdárna nabízí program Astrobusu pro školy v přírodě či jiné školní akce. Do místa konání za vámi přijede dvoučlenná posádka spolu s mobilními dalekohledy a projekční technikou. Výjezd Astrobusu zahrnuje pozorování Slunce, přednášku na téma Sluneční soustava a hvězdný vesmír v kombinaci s krátkými filmy, pozorování noční oblohy a doplňkový prodej astronomických publikací. Program probíhá od pozdního odpoledne do pozdní noci. Časový rozsah i obsah je samozřejmě možné individuálně upravovat dle přání objednavatele. Z našich zkušeností vyplývá, že není možné zajistit dostatečnou kvalitu programu pro kolektivy větší než 100 dětí. V takovém případě nabízíme vícedenní výjezdy.

Školy v přírodě navštěvujeme s Astrobusem během školního roku. Škola si sama určuje datum příjezdu Astrobusu. Přednáška je přizpůsobena věku dětí a je možné ji po předchozí domluvě zaměřit na určité téma.

Cena akce se odvíjí od počtu žáků a vzdálenosti od Prahy. Nejnižší cena (pro místo do 80 km a méně než 50 dětí) je 4 300,- Kč.

Objednávky se provádějí telefonicky na čísle 257 320 540 u paní Majorové nebo na emailu astrobus@planetum.cz.